33. Forum kvaliteta, održan 13–14. novembra 2024. godine u Beogradu, okupio je brojne stručnjake i učesnike iz Srbije i susednih zemalja.
U organizaciji Fondacije za kulturu i izvrsnost kvaliteta (FQCE) u saradnji sa Privrednom komorom Srbije (PKS) i uz podršku Ministarstva privrede Srbije, događaj je bio fokusiran na unapređenje infrastrukture kvaliteta u regionu. Ključni saradnici ovog događaja su Akreditaciono telo Srbije (ATS), Institut za standardizaciju Srbije (ISS), Direkcija za mere i dragocene metale, Asocijacija za kvalitet i standardizaciju Srbije (AKSS) i MSEECQI – Middle and South East European Countries Quality Initiative (Inicijativa za kvalitet zemalja centralne i jugoistočne Evrope) .
Istaknuti govornici su govorili o kritičnim temama kao što su standardi izveštavanja o održivosti, upravljanje krizama u doba veštačke inteligencije i održivi poslovni modeli. Značajne prezentacije su uključivale:
- Evropski standardi izvještavanja o održivosti (ESRS) : Dušan Stokić
- Principi upravljanja krizama i njihova efikasnost u eri veštačke inteligencije: dr Radoica Luburić
- Sistem upravljanja kvalitetom – održivi poslovni model: prof. dr Krešimir Buntak
- Point-of-Care Diagnostics: Obećanja i izazovi: Doc. dr Sanja Stanković
- Korporativna bezbednost i ISO 28000 : Boško Gavović
U okviru ovog događaja održan je okrugli sto pod nazivom „Koncept ocenjivanja usaglašenosti i standardizacije“, koji je vodila Branislava Milovanov, a moderirao dr Miloš Jelić, podstičući dijalog o ključnim temama.
Dodatne teme koje su istražene bile su Poslovna izvrsnost i nacionalna kultura u Srbiji Milana Ivanovića i Kritična infrastruktura i vanredne situacije prof. dr Nenada Komazeca. O izazovima upravljanja rizikom u primeni veštačke inteligencije u razvoju softvera govorio je Duško Grujović, uz razvoj sistema upravljanja kvalitetom u Srbiji: perspektive malih i srednjih preduzeća Darko T. Đorđević.
Gerilski menadžment dizajna i razvoja proizvoda i usluga predstavio je Stevo Orlić, dok je proces prelaska na novi standard informacione bezbednosti ISO 27001:2022 objasnio dr Radoslav Raković. Društvenu odgovornost kao koncept brige o ljudskim resursima obradio je Kenan Spaho, a opozivom proizvoda / kvalitet / potražnja / internet, bavili su se Sci. Tomislav Đorđević i Darko Đorđević.
Više informacija je dostupno u ovoj objavi od strane FQCE.